Menu

Woopem blog

Wszystko na temat działalności woopem

Top 6 wtyczek Wordpress

woopem
Jak powszechnie wiadomo "czysty" Wordpress nie pozwala na osiągnięcie maksymalnej funkcjonalności jaką niesie za sobą ta platforma. Tutaj z pomocą przychodzi nam potężna baza wtyczek, która pozwala na rozwinięcie naszej strony postawionej na platformie Wordpress do prawie nieograniczonych możliwości.

1. Broken Link Checker

To ten rodzaj wtyczki, która informuje nas o błędach w naszych adresach URL zarówno stron, wpisów, komentarzy czy zdjęć. 

2. Akismet

To najlepszy z pluginów, który sprawdza komentarze pod kątem spamu. Dostęp do klucza aktywującego wtyczkę możemy uzyskać rejestrując się na stronie wordpress.com

3. Wordpress SEO Plugin by Yoast

Prawdopodobnie najlepsza wtyczka z możliwością szerokiej konfiguracji witryny pod roboty wyszukiwarek. Jako alternatywę tej wtyczki można uznać All in One SEO Pack.

4. Google XML Sitemaps

Wtyczka dzięki, które tworzy się mapa witryny zawierając dodawane przez nas nowe adresy. Mapa strony pozwala na głębsza analizę naszej strony.

5. W3 Total Cache

Wtyczka ta przyśpiesza działanie naszej strony/bloga. Aby jednak prawidłowo działała musimy ją poprawnie skonfigurować. To niestanowi jednak problemu - w Internecie można znaleźć wiele poradników. 

6. Media renamer

To idealna wtyczka dla naszych obrazków. Pozwala na zmianę nazw plików. Idealną wtyczką, którą warto ściągnąć do lepszego działania Media renamer jest Alt Fields, która pozwala na zmianę atrybutu ALT dla naszych obrazków. 

 

Jeśli jesteś zainteresowany stronami na Wordpress zobacz stronę.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • carework

    Czasami nadmiar wtyczek niestety może zaszkodzić. Nieużywane najlepiej odinstalować, gdyż zabierają niepotrzebne miejsce dolp.pl/audyt-i-optymalizacja-stron

© Woopem blog
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci